Tým PSG Zlín vyšel pod Ještědem naprázdno, Tygři kousali v přesilovkách

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 24. kola Tipsport extraligy na ledě vedoucího celku Bílí Tygři Liberec 1:5 a ze severu Čech si neodvezli ani bod. Severočeši měli utkání pod kontrolou, do vedení se dostali již v 6. minutě. Úder zasadili Beranům ve druhé třetině, když dokázali využít tři přesilové hry a získali rozhodující náskok utkání. Po třetí brance odjel z ledu brankář Libor Kašík. Veselý a spol. v závěru pouze zkorigovali nepříznivý stav a zkazili brankáři Marku Schwarzovi čisté konto. Jediný gól zaznamenal Robert Říčka. Tým PSG Zlín nyní hraje dvakrát doma, v úterý 1. prosince dohrává od 17:30 hodin odložený zápas 6. kola s Pardubicemi.
24.kolo, ne 29.11.2015, Home Credit Arena, Liberec
Liberec
5:1
(1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. min Valský, 24. Ševc (Jelínek, Vampola), 30. Bakoš (Bulíř), 32. Bakoš (Radivojevič, Šimek), 44. Jonák (J. Vlach) - 58. Říčka (P. Holík). Rozhodčí: Polák, Hejduk - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 4 595. Střely na branku: 40:22. Zblokované střely: 5:6. Hity: 17:6. Vhazování: 30/57 (53%) - 27/57 (47%) Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Schwarz - Šimek, Ševc, Říha, Derner, Plutnar, Výtisk, Havlín - Lakatoš, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Ordoš, Stránský, J. Vlach, od 41. min navíc Jonák. Trenéři: Pešán, V. Čermák

Kašík (30. min Štůrala) - Kotvan, Urbanec, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Čachotský, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Bukarts, Cibák, T. Sýkora - A. Havlík, Popelka, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Lídr extraligové tabulky začal aktivně. Brankář Kašík zasahoval v úvodu po teči Jelínka a střelách Lakatoše i Radivojeviče. Střelecký účet zápasu se otevřel na začátku 6. minuty, Valaký překvapivě vystřelil z pravého kruhu, Kašík na střelu ani nereagoval. Bílí Tygři byli v první třetině při chuti aneustále se tlačil před zlínskou bránu. Na Kašíka miříli Birner, Derner, Krenželok, Ševc i Valský, ale zásluhou zlínského gólmana se těsné vedení domácích nezvýšilo. Liberec se radoval ve 14. minutě z druhého gólu, ale kvůli postavení domácího hráče v brankovišti, nebyla branka uznána. Před první sirénou se zranil Čachotský po souboji za libereckou bránou a do utkání již poté nezasáhl.

Bílí Tygři hned na začátku druhé třetiny využili úvodní přesilovou hru utkání, když za katrem seděl kapitán Veselý. Obránce Ševc vyslal ood modré čáry parádní pumelici a střela skončila s pomocí tyčky ve zlínské svatyni. Zvýšení náskoku domácí povzbudilo, Jelínek střílel zpoza levého kruhu, ale Kašík byl připraven. Vzápětí hráli přesilovku i Berani, vytvořili si tlak, ale s přesným zakončením byli na štíru. V největší šanci byl Říčka, ale z prostoru mezikruží mířil vedle. Liberec udeřil poté dvakrát v početní výhodě. Nejdříve potrestal ve 30. minutě faul Bukartse potrestal po mazácky Bakoš, když si prohodil kotouč mezi nohama a ukázkově zavěsil pod horní víko. Poté této inkasované brance odjel na střídačku Kašík a jeho místo mezi tyčemi zaujal náhradník Štůrala. V brance se ohřál necelé dvě minuty a už lovil kotouč ze sítě. Podruhé v utkání se trefil Bakoš, tentokrát mířil přesně švihem z prostoru kruhu k tyči. Mnoho nechybělo a Tygři mohli využít i čtvrtou přesilovku. Při vyloučení Matějíčka střelu Vampolu od modré Štůrala vyrazil a dorážka Krenželoka míříla vedle.

Na začátku třetího dějství netrefil Maruna před odkrytou bránou kotouč při ppřesilovce a zápas se poté prakticky už jen dohrával pod taktovkou domácích. Ti přidali ve 43. minutě pátý gól, náhradník Jonák měl snadnou práci, neboť doklepl kotouč do prázdné brány. Štůrala už nepustil za svá záda ani jednu střelu, zatímco Berani pokazili Schwarzovi v závěru čisté konto. V 58. minutě se trefil z prostoru za kruhem Říčka, který vstřelil šestý gól v sezoně.

Nejlepší hráči utkání: Martin Bakoš - Dalibor Řezníček.

Filip Pešán (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): Jsem rád, že se nám podařilo vstřelit tři branky v přesilových hrách, s tlakem do brány. Od začátku jsme byli lepším týmem, byli jsme aktivnější, silní na kotouči a tlačili jsme se do brány. Kdyby byl rozdíl po první třetině větší, tak ten zápas by byl klidnější. Zlín zahrozil z několika brejků. Hubené vedení 1:0 po první třetině a poté jsme dlouho vedli jen 2:0 nás trochu znervózňovalo. V závěru jsme soupeře přehráli a zaslouženě vyhráli.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Bohužel se nám zápas vůbec nevyvedl. Liberec byl již od začátku lepším mužstvem. Trochu nás srazila nešťastná první branka. Ale ve druhé třetině domácí zápas definitivně zlomili díky přesilovým hrám ve svůj prospěch a zaslouženě získali tři body."